Video: avaliku esinemise maailmameistrid aastatel 2011-2015

Sa vaatad praegu seda pealkirja ja mõtled “Avaliku esinemise maailmameister? Kes küll sellist võistlust korraldab?”. Vastus on selline: seda korraldab Toastmasters International,  mis on juba aastast 1924 tegutsev mittetulundusühing. Nende peamiseks eesmärgiks on inimeste esinemisoskuste igakülgne arendamine. Ehk teisisõnu: sul on võimalus sõbralikus õhkkonnas kogemusi saada ja oma esinemisoskusi tuunida.

Toastmasters Tallinn

Hea uudis on see, et ka Tallinnas on Toastmastersi klubi olemas. Oma kodulehel ütlevad nad enda kohta muuhulgas “…õpime harjutades. Sõbralikus ja entusiastlikus seltskonnas üks ühe kõnesid kuulates ja arvustades õpime olema tähelepanelikumad kuulajad ja veenvamad esinejad.”

Toastmasters’i Tallinna klubi koosolekud toimuvad iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 18-20. Asukoht: Veerenni 24, Tallinn, “Loomeinkubaator”. Juhul kui see kõik sulle huvi võiks pakkuda, siis saad seal koosolekul ka külalisena osaleda. Vaata lehele http://toastmasterstallinn.com/

Toastmastersi maailmameistrivõistluste taustainfo

Kuivõrd Toastmastersil on sadu erinevaid rakukesi üle terve maailma, siis igal aastal osaleb sellel võistlusel tuhandeid inimesi, kes eelvoorude kaudu finaali poole pürgima hakkavad. Finaali pääseb aga ainult 10 paremat esinejat ning seal osalejaid hindab väga kogenud esinejatest koosnev žürii.

On tähelepanuväärne, et 2015. aasta maailmameistrivõistlustest osavõtmist alustas ca 33000 inimest, mis näitab, kui tihe sõel tuleb läbida selleks, et võitjaks saada.

Maailmameistrid aastatel 2011-2018

Otsisin sinu jaoks välja viie viimase aasta maailmameistrid ja kõned, mis neile võidu tõid. Kõned on tavapäraselt ca. 7 minutit pikad, mis tähendab, et nad on piisavalt lühikesed, et ühe jutiga ära vaadata.

Seega – viska neile pilk peale ja mõtle, mida ka sinul sellest kõigest esinemisega seoses õppida oleks.

2015. aasta maailmameister Mohammed Abdullah Qahtani (Saudi Arabia) – “The power of words”

https://www.youtube.com/watch?v=xksgPjp1lRo

2014. aasta maailmameister Dananjaya Hettiarachchi (Sri Lanka) – “I see something”

2013. aasta maailmameister Presiyan Vasilev (USA) – “Changed by a Tire”

2012. aasta maailmameister Ryan Avery (USA) – “Trust is a must”

2011. aasta maailmameister Jock Elliott (Bongaree, Australia) – “Just so lucky”

2016. aasta maailmameister Darren Tay Wen Jie (Singapur) – “Outsmart, Outlast”

2017. aasta maailmameister Manoj Vasudevan (India) – “Pull Less, Bend More”

2018. aasta maailmameister Ramona J. Smith (USA) – “Still standing”

Vaata ka neid postitusi

Ajahätta sattumine

Mida teha, kui esinemisel ajahätta satud?

Sa võid ju maailma parim esineja olla, aga sellest hoolimata on kõikidel kuulajatel väljaspool esinemisruumi ka oma elu, mis planeerimist tahab. Seega on kindel, et enamasti ei meeldi publikule, kui esinejad üle neile antud aja…
Loe edasi »
Esinemishirm ja Murphy seadused

Esinemishirm ja Murphy seadused

Tavapärane olukord esinema minnes on selline: mida lähemal on esinemise algus, seda kõvemini sinu süda taob. Hingamine muutub järjest raskemaks ja üleüldse on tunne, nagu istuks keegi rinna peal. Ainuke selge mõte, mis peas vasardab,…
Loe edasi »